Kas yra BO?

BO –  baras (gal net būtų galima sakyti alaus baras) Kauno senamiestyje su ilga ilga istorija, 20 rūšių pilstomo alaus, atsipalaidavusiais ir draugiškais darbuotojais, nepamirštamais ir meniškais klientais ir nerealia atmosfera! Savo mėlynas duris BOškė kiekvieną vakarą atveria 17val. ir kviečia tiesiog atsipalaiduoti, būti savimi ir smagiai leisti laiką. Čia – mėgstamas gėrimas, stalo žaidimai bei stalo futbolas, olandiškos šaškės, seni prancūziški plakatai ant sienų, mini-biblioteka ir visa kita, ko gali prireikti atėjus su kompanija (ar vienam). Va, būtinai reikia paminėti, kad BO labai labai skiriasi nuo kitų barų tuo, kad dažnas klientas čia ateina vienas (išeina dažniausiai ne vienas).

BO baras Kaune Muitinės 9

„Baaaah. Bull***t” – sakysi, “kas eina į barą vienas?”. Rimtai, gali drąsiai ateiti į BO vienas, prisėsti prie kurio tik nori stalelio ir nepažįstami, tačiau itin draugiškai nusiteikę kolegos tave garantuotai priims su šypsena (ir greičiausiai apturėsi įdomią diskusiją egzistenciniais (arba nelabai) klausimais). Dar verta paminėti, kad alų BO išduoda „Agitpunkte“, prie pat įėjimo-išėjimo, kurį BO lankytojai vakarui įsibėgėjus labai sunkiai randa. Taip pat išduosim paslaptį, kad yra tokia “must-see” vieta BOškėje, kurią atranda dažniausiai ne pirmą kartą čia lankantis – tualetas kaip pas močiutę devynaukštyje, kur vanduo nusileidžia, kai patrauki virvutę išlindusią iš spintelės. Jeigu tualetą jau matei, tai gali save laikyti advanced BOškės lankytoju. Na, turbūt viskas, dabar jau užmotyvavom tave kelionei į BO, tad užmesk akį į dieną (žemiau rasi sąrašą kas BO vyksta kiekvieną dieną) ir į laiką (atsidarom 17val.) ir pirmyn į kelią.

Mūsų aprašymą įkvėpė / apie BO rašo:


BO savaitė susideda iš:

- Pirmadieniais: stalo futbolo turnyrai, susirinkę mėgėjai skirstomi maišytomis komandomis išbando savo jėgas, dažniausiai žaisdami iš populiariausio BO gėrimo.
- Antradieniais taikome spec. pasiūlymus gėrimams ir picoms | TWO FOR TUESDAY, taigi griebk draugą/kolegą už parankės ir susitinkam BO.
- Trečiadienį žaidiam BEER PONG‘ą! Šiuo metu vyksta atranka į Lietuvos BEER PONG čempionatą, daugiau skaityk čia.
- Ketvirtadieniais vyksta ROlandiškų šaškių trefkės. Tiesiog ateik prie baro, prašyk šaškių ir susitinkam prie stalo ketvirtoje salėje :)
- Savaitgaliais BO lankytojai mėgaujasi gyvo garso koncertais ar DJ pasirodymais | BO GYVAI, BO STIPRIAI, BO REPOVAI, BO LAUŽYTAI, BO KYLANT AUKŠTAI, BO TEISINGAI, BO MINIMALIAI, BO GILIAI ir kitos renginių serijos.

Alaus pasirinkimas BO bare Kaune

Trumpa BO istorija (tiems, kas mėgsta skaityti ir nori žinoti daugiau apie vietą, kurioje praleidžia vakarus):

„Kas yra BO?“ Pradėję mąstyti apie šį klausimą kiekvienas galvoje turėjome daug skirtingų atsakymų. BO yra toks ypatingas (dėl šito visi sutikom) reiškinys, kuris kiekvienam turėjusiam su ja bendrų reikalų, reiškia labai skirtinga ir tai sunku išreikšti žodžiais (o tuo labiau raštu). Tad čia pateiksim keletą atsakymų žmonių, be kurių BO nebūtų toks, koks yra, arba aplamai nebūtų.

BO įkūrėjas Deivis ir įkvėpėja Claudia: “Kurdami BO norėjome kurti vietą, kur būtų galima leisti laiką su draugais, jaustis labai gerai. Pavadinimas BlueOrange kilo iš vieno to meto mūsų mėgstamiausių poetų Paul Eluard. Viename jo kūrinyje buvo eilutė: “Ir Le monde est bleu comme une orange” (pasaulis mėlynas kaip apelsinas). Taip pat labai gerai atsimename, kad pradžioje ant BO sienų buvo užrašyti du sakiniai – Paul Eluard citata ir “Let nobody tell you what to do!”, tačiau kalbos inspekcija labai greitai tai uždraudė ir teko uždažyti, tuomet BO dvasią nusprendėme perteikti Keith Haring stiliaus piešiniais”.

BO įkūrėjas Ramūnas: “BO man yra namai.”

BO vadovė Virgita: “Darbas BO – galimybė pasitikrint ar verslas dirbant iš emocijos, palaikant draugišką, žmogišką kontaktą, gali veikti. BO savitumą sudaro savotiškos aplinkos, meniškų, daugiškų BO žmonių ir ypatingų klientų derinys. Kartais atrodo, kad ne mes (buvę, esami ar būsimi BO žmonės) jį kuriame, o jis pats auga, vystosi ir veda mus kažkokiu savitu keliu”.

BO vyresnis brolis Žilvinas: “Neturėjau pasirinkimo ar sieti savo gyvenimą su BOške, ji tiesiog visada buvo čia ir lyg jaunesnė sesė nugvelbdavo nemažą dalį tėvų dėmesio. Sulaukęs pilnametystės savo noru prisijungiau prie BO veiklos ir šis sprendimas turbūt buvo vienas teisingiausių mano gyvenime. Nors gyvenu gan toli ir su BO dirbu per atstumą, grįžus užpuola euforija – tiek puikių žmonių vienoje vietoje! Ir nešneku tik apie klientus – nerealus kolektyvas, nuotaikos, atsmofera… BO man yra labai labai brangus.”

BO jau tuoj švęs savo 20-ą gimtadienį ir kadangi kaip barui, tai jau būtų nemažai, tai, kad neatrodytų taip baisiai siūlom prilyginti juos žmogaus amžiui (norim likt jauni). BO istorija turėtų prasidėti nuo gūdžių 1994-ųjų, kuomet vakare daugiabučio kiemuose dar buvo sočiai vietos pastatyti automobiliui (jeigu jį turėjai). Šnekant apie naktinį gyvenimą (kurio realiai nebuvo) – buvo neseniai atsidarę tokios vietos kaip Skliautas, Kregždutė, kiti restoranai, į kuriuos net nebuvo minties eiti neapsivilkus smokingo, jeigu nenorėjai būtų kritiškai nužvelgtas ir palaikytas iškritusiu iš medžio. Ką jau kalbėti apie kokias nors įmantrybes kaip Čili troškinys, Cappuccino kava ar obuolių pyragas (kuriuos vėliau BO pasiūlė). Žodžiu, situacija buvo liūdna.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Deivis grįžo iš Vokietijos pirmą kartą pabuvojęs labai smagiam, tolerantiškam bare su nerealia atmosfera, kuris paliko nepamirštamą įspūdį (primenam, kad tuo metu kelionės į užsienį nebuvo itin dažnas reiškinys ir žmonių matymas buvo gan siauras). Taip buvo „užsėta“ idėja. Mūsų istorijos trims herojams – Deiviui, Ričardui ir Ramūnui, susitikus prie „Neries“ restorano Deivis papasakojo apie savo svajonę – demokratišką, tolerantišką vietą, kur bet kas galėtų ateiti išgerti kelių alaus bokalų neapsirengęs kostiumo, ne prie baltos staltiesės, o tiesiog kaip pas draugus. Idėja kompanijai patiko – nors tai buvo kažkas visiškai naujo (apie baro atidarymą nei vienas, nei kitas jaunuolis nebuvo net svajoję), visi kartu nusprendė, kad reikia imtis darbų ir realizuot šią idėją.

BO baras istorija

Toliau sekė labai sunkus etapas – patalpos būsimam BO buvo rastos, bet jų savininkai mainais norėjo gauti 3 butus. Taigi, vaikinai ieškojo butų, lakstė per visą Kauną (reikia nepamiršt, kad Google ir Aruodas.lt tuo metu nebuvo), kol galiausiai juos surado ir sandėris įvyko. Taip BO pradėjo po truputį virsti realybe ir galiausiai atvėrė duris.

Senieji klientai turbūt pamena – pirmiausia BO buvo tik du kambariai. Tačiau net ir tik dviejų salių paruošimui kompanija triūsė kaip reikiant – dirbo per naktis, griovė sienas, perdarinėjo grindis, statė duris į gatvės pusę (seniau BO įėjimas buvo tik į vidinį kiemą), betonavo laiptus. Dažė, tvarkė, kalė, pirko įrengimus, skolinosi reikiamus baldus – atsivežė iš tėvų keletą stalų, kuriuos panaudojo baro veiklos pradžiai.

Taigi, BO atsidarė ir tai tuo metu buvo kažkas kitokio – savitarnos sistema ir jokio aptarnavimo prie stalelių, muzika, kurią atnešdavo klientai (stovėjo dviejų kasečių magnetola, muziką barmenai leisdavo pagal pageidavimus) ir kiti tuo metu visuomenę šokiravę sprendimai, darė BO išskirtine ir nepamirštama vieta.

Įėjus į BO galėdavai pamatyti tokį vaizdą – dūmų užsklanda nuo lubų iki juosmens (rūkyti baruose buvo leidžiama) ir, kad matytum laisvus stalus reikėjo pasilenkti, didelė eilė prie baro (kadangi alų pilstydavo iš butelių, tuo metu pilstomo alaus nebuvo!), 4 rūšys alaus, ir maistas: Čili troškinys, kurio receptas buvo specialiai parvežtas iš užsienio, azijietiški troškiniai, cappuccino kava ir obuolių pyragas.

Laikui bėgant BO plėtėsi – atsidarė daugiau salių, 2004m. Pradėti organizuoti renginiai, daugėjo alaus rūšių, atsidarė daug konkurentų, kurių savininkų nemaža dalis – buvę BO klientai. 2009m. už BO vairo stojo Virgita ir baras tapo šeimos verslu. Kurį laiką kiek prigesęs BO žiburys vėl sušvito (pakabinus naujas šviečiančias iškabas) ir prasidėjo kasdieniai vakarėliai :)

watch?v=7giTbBP9QXE

Turi klausimų?
Klausk barmenės Odetos
Klausk barmenės Jolitos
Klausk barmenės Gretos
Klausk barmeno Egidijaus
Klausk barmeno Pauliaus
Klausk barmeno Tautvydo
Klausk vadybininkės Eglės
Klausk barmenės Silvijos
Klausk virėjos Sandros
Klausk virėjos Gabijos
Klausk virėjo Salvijaus
KLAUSTI

Turi klausimų?

Klausk
virėjos Gabijos

KALBĖTI